Av. Ahmet Yavuz
 

Av. Ahmet Yavuz

ahmetyavuz@tugrahukuk.net

10.04.1972 Tarihinde Kastamonuda doğdum. İlkokulu Köyüm olan Aşağı Elyakut Köyü İlkokulunda okudum. Ortaokul ve Lise tahsilimi Kastamonu İmam Hatip Lisesinde yaptım. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak bu okuldan 1993 yılında mezun oldum. Avukatlık stajımız akabinde 1994 yılında halen ortağım olan Av. Recep BACIROĞLU ile birlikte ilk büromuzu açtık. Bu şekilde serbest avukatlık mesleğine başlamış oldum.

Yaklaşık olarak On yıl Kastamonu Barosu Yönetim Kurulu üyeliği ve iki yılda Kastamonu Barosu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşları ve siyasi teşkilatlarda Yöneticilik ve başkanlık vazifelerini ifa ettim. Üç dönem Kastamonu Belediye Meclis Üyeliğine seçildim. Halen de Kastamonu Belediye Meclisinde Meclis Üyeliği yapmaktayım.

Ağırlıklı olarak Ceza ve Eşya hukukundan kaynaklı anlaşmazlıklardan doğan davalara bakıyorum. Tuğra Hukuk Bürosu çatısı altında birbirinden değerli, çok saygı ve sevgi duyduğum Ortaklarım ve çalışanlarımızla birlikte hukukun hizmetinde bulunmaktan mutluluk duyuyorum.